داکت اسپلیت
داکت اسپلیت | داکت اسپلیت ایرانی
آوریل 6, 2021
کولر تابلو برق سرماپویش
فروش کولر تابلو برق | خرید کولر تابلو برق
آوریل 6, 2021
فن کویل سرماپویش

فن کویل (به انگلیسیFan coil) دستگاهی جهت سرمایش و گرمایش و به‌طور کلی تهویه مطبوع در ساختمان‌های مسکونی، تجاری و صنعتی می‌باشد.

 

فن کویل چیست؟

فن کویل یکی از اجزای اصلی سیستم سرمایش و گرمایش و تهویه مطبوع هستند. برای دیدن کامل این مقاله بر روی لینک زیر کلیک کنید.

فن کویل دارای دو جزء اصلی فن (Fan) و کویل (Coil) بوده و جریان یافتن هوا در اطراف کویل های سرد و گرم، هوای مطبوع را تولید می کند. آب سرد در کویل ها از طریق چیلر فن کویل و آب گرم از طریق مبدل حرارتی تولید می شود.

 

شرکت سرماپویش تولید کننده انواع فن کویل در ایران است . محصولات شرکت ما قابل رقابت با تمام نمونه های خارجی است.

 

خط تولید فن کویل شرکت سرماپویش

 

4 - فن کویل

 

 

7 - فن کویل

 

 

انواع فن کویل

فن کوئل ها در انواع مختلفی ساخته می شوند که ما در این مقاله شش دسته اصلی آن ها را بیان می کنیم.

 

فن کویل سقفی (Ceiling)

 

فن کویل سقفی در دو نوع توکار و روکار ساخته می شوند. فن کوئل های توکار درون سقف نصب می شوند و به دلیل زیبایی و کم صدا بودن بسیار مورد توجه هستند.

 

%D9%81%D9%86 %DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%84 %D8%B3%D9%82%D9%81%DB%8C 2 - فن کویل

فن کویل کاستی (Cassette)

 

مکش هوا در فن کویل کاستی از رویه ی داخلی و پرتاب هوا از دریچه های کناری صورت می گیرد. این نوع از فن کوئل ها در سقف کاذب قرار داده می شوند.

 

 

%D9%81%D9%86 %DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%84 %DA%A9%D8%A7%D8%B3%D8%AA%DB%8C  - فن کویل

 

فن کویل کانالی (Dusted)

 

فن‌کویل کانالی به دلیل ظرفیت بالا، برای محیط های بزرگ (سالن های بزرگ و راهروها و…) مناسب است. اما به دلیل نیاز به کانال کشی، کمتر از این نوع فن کوئل ها استفاده می شود.

 

%D9%81%D9%86 %DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%84 %DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D9%84%DB%8C  - فن کویل

 

 

فن کویل زمینی (Floor Standing)

 

فن‌کوئل زمینی در ظرفیت کم به دو صورت بالازن و روبه رو زن طراحی می شود. این مدل بیشتر در اتاق های اداری کوچک نصب می شوند.

 

%D9%81%D9%86 %DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%84 %D8%B2%D9%85%DB%8C%D9%86%DB%8C  - فن کویل

 

فن کویل دیواری (Wall mounted)

 

در ظاهر بسیار شبیه به اسپلیت های دیواری هستند اما اجزای آن ها متفاوت از یکدیگر است. از ویژگی بسیار خوب این مدل، کنترل از راه دور آن هاست. به راحتی می توان از راه دور دمای محیط را تنظیم کرد.

 

%D9%81%D9%86 %DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%84 %D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1%DB%8C  - فن کویل

 

 فن کویل ایستاده (Cabinet)

 

فن‌کوئل ایستاده در ظرفیت بالا ساخته شده و این مدل به علت اشغال فضای زیاد، کمتر استفاده می شود.

 

%D9%81%D9%86 %DA%A9%D9%88%DB%8C%D9%84 %D8%A7%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%D9%87  - فن کویل

 

طرز کار فن کویل

 

ساختار فن کویل ها بسیار شبیه یکدیگر بوده و از مجموعه کویل (چند ردیف لوله خم خورده) و یک فن تشکیل می شود. طرز کار فن کویل به این شکل است که یک سوپاپ سونولوئیدی (شیر برقی) در ورودی کویل ها قرار گرفته و نقش آن کنترل جریان آب سرد و یا آب گرم ورودی به آن است. دور فن نیز با توجه به دمای مورد نیاز تغییر می کند. بدین ترتیب در روزهای گرم سال، آب سرد وارد کویل شده و لوله های مسی و نیز پره های آلومینیومی آن سرد می شود و همزمان با چرخش فن، هوا با این سطوح سرد برخورد کرده و دمای آن کاهش می یابد. در روزهای سرد سال نیز به جای آب سرد، آبگرم در کویل جاری شده و این بار لوله های مسی و پره های آلومینیومی کویل، گرم می شود و هوای گرم از دستگاه خارج می گردد. در ضمن با توجه به نیاز، در مسیر هوا از فیلترهای مخصوص استفاده شود.

ساختار انواع فن کویل های سقفی ، زمینی و دیواری تقریبا یکسان است. برخی از فن کویل ها دارای کانال کشی بوده و با کانال به هوای آزاد بیرون راه دارند و برخی مدل ها دارای کانال نیستند و تنها هوای داخل ساختمان را به گردش درآورده و دمای آن را کاهش یا افزایش می دهند. علاوه بر نحوه کانال کشی، برخی از آنها به صورت توکار (به صورت پنهان که در معرض دید نیست) و برخی نیز به صورت روکار (در معرض دید) هستند. طرز کار فن کویل های توکار و روکار مشابه یکدیگر است.

 

 

نصب فن کویل

شرکت سرماپویش امادگی خود را برای تمام مراحل تولید , انتقال و نصب فن کویل اعلام میکند و همچنین خدمات پس از فروش و در صورت نیاز مشاوره و اعزام تیم فنی را به محل تضمین میکند.

 

 

قیمت فن کویل

قیمت فن کویل های شرکت سرماپویش نصب به نمونه های خارجی بسیار ارزان تر بوده در ضمن اینکه از لحاظ کیفیت این فن کویل ها کاملا قابل رقابت با انواع خارجی آن است و خدمات پس از فروش گسترده شرکت سرماپویش این شرکت را یکی از بهترین شرکت ها در زمینه تهویه مطبوع کرده است.

 

 

تولید انواع فن کویل در مدل های ۲۰۰ , ۴۰۰ , ۶۰۰ و ۸۰۰

 

 

 

 

در صورت داشتن هر گونه سوال و یا برای سفارش فن کویل های شرکت سرماپویش با ما تماس بگیرید.